Pierwszym i jednym z najważniejszych powodów, jest zdecydowanie fakt, że przy wysokiej jakości wykonania, cena jest stosunkowo niska. Znaczy to przede wszystkim, że nawet jeśli zakup nie okaże się udany, nasza kieszeń tego nie odczuje. Największe firmy jubilerskie łączą ją z różnego typu kamieniami lub kryształami, udowadniając tym samym, że jest to biżuteria na naprawdę przeróżne okazje. Ponad to, można ją dostać w praktycznie każdym sklepie z biżuterią. Warto przekonać się, że wyroby ze stali chirurgicznej z pewnością nie są gorsze od tych wykonanych ze złota, czy srebra.

Kolejny aspekt, to również właściwości antyalergiczne, które posiada. Odwrotnie niż jak w przypadku srebra, czy złota, absolutnie nie musimy obawiać się żadnego rodzaju wysypek, uczuleń lub innych reakcji alergicznych. Biżuteria ze stali chirurgicznej jest zalecana nawet dla osób o najbardziej delikatnej skórze.

Bardzo ważnym jest również fakt, że stal chirurgiczna nie rdzewieje. Nie musimy unikać kontaktu z wodą, gdyż nie straci ona swoich właściwości. Poza tym nie zmienia koloru, nie śniedzieje, ani nie traci swojego połysku. Dzięki temu idealnie nadaje się do codziennego użytkowania.