Ochrona UV podczas jazdy samochodem

Dokonując zakupu okularów przeciwsłonecznych większość osób skupia się przede wszystkim na tym, aby były to modne okulary. Należy zauważyć, że obecnie moda idzie w parze z funkcjonalnością, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie.

Coraz więcej osób wybierając okulary przeciwsłoneczne korzysta z pomocy optyka lub osoby odpowiednio przeszkolonej, która jest w stanie doskonale dobrać odpowiednie okulary do potrzeb klienta. Bardzo ważne jest to, aby dokonywać zakupu w odpowiednim miejscu, dzięki czemu można mieć pewność, że okulary faktycznie posiadają filtry UV, a nie tylko barwione szkła, które na pewno będą szkodliwe dla oczu. 

Najczęściej do jazdy samochodem zalecane są okulary z filtrami 2 lub 3. Najciemniejsze filtry zaliczane do 4 kategorii nie powinny być używane. Warto również w trakcie jazdy stosować okulary polaryzacyjnektóre w znaczny sposób mogą wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy, ponieważ powłoka polaryzacyjna redukuje odbicie światła powstałe na szybie oraz drodze. Polaryzacja dodatkowo wpływa na wyraźniejsze widzenie kolorów, a co najważniejsze całkowicie chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB.

Okulary, które zwiększają kontrast oraz minimalizują negatywny efekt wywołany zbyt dużą ilością rozproszonego światła to idealne rozwiązanie dla kierowców, którzy podróżują po zmroku. Do jazdy nocą najlepiej używać okularów rozjaśniających, które zostały wyposażone w odpowiednią powłokę antyrefleksyjną.

Obecnie na rynku jest dostępnych bardzo dużo modeli okularów przeciwsłonecznych, które nie tylko w odpowiedni sposób zabezpieczają wzrok, ale również doskonale się prezentują np. lustrzanki. Można znaleźć zarówno modele klasyczne np. Aviator, jaki i sportowe, które doskonale sprawdzą się w każdej sytuacji. Funkcjonalne okulary znajdziemy również wśród jednych z najbardziej kultowych modeli takich jak Wayfarer lub ClubmasterTak duży wybór rozmaitych wersji sprawia, że nawet najbardziej wybredni kierowcy znajdą dla siebie odpowiedni model okularów przeciwsłonecznych.