Stal chirurgiczna to nowoczesny i ostatnio bardzo modny materiał używany w produkcji biżuterii. Co sprawia, że biżuteria ze stali chirurgicznej cieszy się rosnącą popularnością?

Stal chirurgiczna charakteryzuje się wysoką twardością i odpornością powierzchni, a zatem biżuteria z niej wykonana jest dużo bardziej odporna na złamania czy wszelkie zarysowania. Stal chirurgiczna nie zmienia też wraz z użytkowaniem swego koloru, nie utlenia się i nie koroduje. Stal ta może mieć różnorodną powierzchnię – może być ona matowa albo lśniąca i wypolerowana. Biżuteria wykonana ze stali chirurgicznej w przeciwieństwie do złota czy srebra nie wymaga czyszczenia i konserwacji, dlatego możemy cieszyć się jej połyskiem bez większego wysiłku. Ponadto biżuteria stalowa jest zdecydowanie mniej alergiczna niż przykładowo srebro, choć warto pamiętać, że niektórych alergików również i ona niestety może uczulać. Warto również wspomnieć, że stal chirurgiczna jest dużo tańsza niż złoto czy srebro, a może prezentować się równie okazale.

Zamiast złotego pierścionka czy kolczyków warto może zatem podarować ukochanej osobie oryginalną biżuterię wykonaną ze stali chirurgicznej. Będzie to z pewnością wyjątkowy prezent.