Stal chirurgiczna zdobyła w ostatnich latach ogromną popularność, głównie ze względu na jej właściwości. Dotychczas obecna w przemyśle, szybko wdarła się do pracowni jubilerskich, gdzie wraz z rozwojem technik obróbki, wykorzystywana jest jako surowiec do tworzenia pierścionków, łańcuszków, czy kolczyków. Największą zaletą stali chirurgicznej jest odporność na korozję i zmienne warunki atmosferyczne. Nie straszne są dla niej wysokie temperatury, woda, a ponadto nie uczula, co jest szczególnie istotne dla alergików i nie śniedzieje.

Pracownie jubilerskie dostrzegły ogromny potencjał tego metalu, dlatego chętnie projektują swoje wyroby ze stali chirurgicznej, która znana jest również jako stal jubilerska, nierdzewna lub INOX. Dzięki zawartości chromu nie rdzewieje, jest lśniąca, nie zmienia swojego koloru i nie czernieje, jak na przykład srebro, a przy właściwej pielęgnacji będzie służyła przez wiele lat w niezmienionej formie.

Podstawową czynnością w kwestii pielęgnacji wyrobów ze stali chirurgicznej jest mycia ich wodą z dodatkiem mydła, zwłaszcza jeśli miały kontakt z chlorem, chociażby na basenie. W zasadzie na tym kończą się wymagania tego szalenie uniwersalnego i wdzięcznego metalu.

Kup biżuterię, która nie czernieje na: https://www.marsandia.pl/bizuteria-ze-stali-chirurgicznej