Biżuteria ze stali chirurgicznej- dlaczego jest dobrym wyborem_

Doniesienia o reakcjach alergicznych na biżuterię nie należą do rzadkości. Choć obecnie wykonuje się ją niemal ze wszystkiego, to jednym z najbardziej cenionych materiałów jest stal chirurgiczna. W świecie jubilerskim z roku na rok zyskuje na popularności i zdobywa uznanie wśród świadomych konsumentów. Jakie zalety ma wysokiej jakości biżuteria ze stali chirurgicznej? Dlaczego warto ją nosić?

Doskonała jakość, trwałość i dobra cena

Stal chirurgiczna bywa nazywana także stalą jubilerską lub szlachetną. Początkowo wykorzystywano ją w przemyśle medycznym do tworzenia narzędzi chirurgicznych. Szybko doceniono niezwykłe właściwości tego materiału i zaczęto używać go do produkcji wyrobów jubilerskich. Tak oto popularność zyskała biżuteria ze stali chirurgicznej. Jest niezwykle trwała i odporna na zarysowania oraz inne uszkodzenia.

Pod względem twardości przebija nawet biżuterię srebrną, a jest zdecydowanie tańsza. Ponadto nie ulega korozji i nie utlenia się, a także nie zmienia koloru pod wpływem promieniowania UV. Co więcej, stal chirurgiczna nie wymaga częstej konserwacji- w przeciwieństwie do wyrobów ze złota lub srebra. Nie brudzi się i nie trzeba poświęcać wiele czasu na jej pielęgnację. 

Bezpieczeństwo i różnorodność wyboru

Jeśli kiedyś interesowała nas stal chirurgiczna opinie, które znaleźliśmy w Internecie zapewne były pozytywne. Nie ma w tym nic dziwnego- ze względu na swoje wspaniałe właściwości materiał ten ma ogromne grono wielbicieli. Do produkcji biżuterii używana jest stal chirurgiczna 316l. To najlepszy stop do tworzenia wyrobów jubilerskich, idealny dla alergików. Wiele osób zauważa u siebie reakcję alergiczną po założeniu biżuterii ze złota lub srebra. Natomiast stal chirurgiczna jest całkowicie bezpieczna nawet dla wrażliwej i delikatnej skóry. Nie zawiera niklu, co dodatkowo minimalizuje ryzyko uczulenia.

Stal szlachetna daje wiele możliwości, jeśli chodzi o obróbkę zewnętrzną. Można uzyskać powierzchnię błyszczącą, wypolerowaną lub matową. Producenci biżuterii łączą ją z kamieniami szlachetnymi, miedzią, a nawet kryształami. Dużym zainteresowaniem cieszy się także biżuteria ze stali chirurgicznej pozłacana. Złocenie wykonywane jest galwanicznie, przy użyciu złotego proszku połączonego z innym metalem.